www.klub-kontiki.pl

Nasz organizm potrzebuje od czasu do czasu oczyszczenia. Dlaczego? Takie oczyszczenie organizmu pozwoli nam na usprawnienie wszystkich naturalnie zachodzących procesów oraz ułatwi zadbanie o nasze narządy. Bardzo mocno na oczyszczaniu skorzysta na przykład nasza wątroba, a więc niezwykłe ważny narząd, bez którego po prostu nie bylibyśmy w stanie funkcjonować.

Przy tym wszystkim należy oczywiście pamiętać, że w oczyszczaniu organizmu bardzo mocno pomaga zbilansowana w odpowiedni sposób dieta, ale również właściwa ilość przyjmowanych płynów czy nawet prawidłowa higiena ciała. Niezwykle istotne znaczenie mają także dobre nawyki żywieniowe. Dobre, czyli jakie? Powinniśmy jeść w sposób regularny, niezbyt duże porcje, bez pośpiechu i najlepiej nie jeść nic na 2-3 godziny przed zaśnięciem.

Wiele osób truje swój organizm poprzez różnego rodzaju używki spożywane w bardzo dużych ilościach – alkohol, mocna kawa czy leki albo papierosy nie są zbyt pomocne, kiedy mówimy o oczyszczaniu organizmu.

W jaki sposób oczyszczać organizm?

Skoro oczyszczenie organizmu ma na celu usprawnienie działania między innymi jego narządów to nikt nie powinien mieć wątpliwości, że warto jest raz na jakiś czas takie oczyszczanie przeprowadzić. W jaki sposób? Bardzo dużą pomocą w zadbaniu chociażby o swoją wątrobę są różnego rodzaju zioła.

Znakomitym pomysłem będzie więc zielona herbata, ale również napoje czy napary z rumianku, z melisy czy nawet z mniszku lekarskiego. Nie może tutaj również zabraknąć mięty. Wiele z tych ziół bardzo pozytywnie wpływa na nasz organizm, usprawniając pracę wątroby czy nerek oraz poprawiając nasze trawienie i regulując działanie jelit.

Przy tym wszystkim nie można jednak zapominać, że z ziołami również nie należy przesadzać. Niektóre z nich mają niezwykle intensywne działanie, co powoduje, że można z nich korzystać tylko przez jakiś czas. Tak czy siak, warto jest dowiedzieć się na temat ziół nieco więcej, gdyż stanowią one bardzo przydatne narzędzie, które pomaga nam oczyścić organizm.