studia II stopnia

Polskie szkolnictwo wyższe niestety nie może poszczycić się osiągnięciami na forum światowym. Placówki dydaktyczne znajdują się na końcu rankingów, a kilka uczelni jest nawet okrzykniętych mianem najgorszych w Unii Europejskiej.

Mimo wszystko, studiowanie w Polsce ma swoje zalety, a sytuacja powoli ulega znacznej poprawie. Obecnie na polskich uczelniach pojawia się wiele innowacyjnych rozwiązań.

Tak na przykład na niektórych uniwersytetach można rozpocząć studia w trybie e-learningowym. Wówczas student uczy się za pośrednictwem Internetu, co pozwala mu zaoszczędzić dużo czasu i jednocześnie na przykład uczęszczać do pracy.

Z jednej strony nadmiar teorii, jaki jest serwowany polskim studentom, nie sprzyja ich przyszłej karierze zawodowej, jednak z drugiej strony uczy przyswajania dużych ilości materiału w krótkim czasie, czego mogą im pozazdrościć koledzy z innych państw. Pozytywną stroną studiów w Polsce jest możliwość wyboru ich trybu.

Jeśli ktoś chce, może przecież studiować zaocznie, mieć więcej czasu dla siebie lub na inne, ważne obowiązki. Fakt, za takie rozwiązanie się płaci, jednak są to kwoty dużo mniejsze, niż przyszłoby studentom zapłacić, gdyby zdecydowali się na naukę za granicą.