Wielu z nas zastanawia się czy branża IT jest tylko dla mężczyzn. Ostatnio modna jest akcja „Dziewczyny na politechniki” i sprawia ona, że przyglądamy się temu, jaki jest stosunek kobiet do mężczyzn na uczelniach technicznych.

Kiedyś komputerami zajmowali się głównie panowie. Nie ma co ukrywać – wśród wielkich nazwisk z branży IT są prawie sami mężczyźni.

Przychodzi nam na myśl Bill Gates, Steve Jobs lub Mark Zuckerberg. Kobiet w tym zestawieniu nie ma, ale to nie znaczy, że komputerami zajmują się tylko panowie.

Dziś bowiem szanse są wyrównane. Od dziecka mamy do czynienia ze sprzętem i nie ma znaczenia czy jest się chłopcem czy dziewczynką korzysta się z komputera.

Dlatego dla większości kobiet komputery są intuicyjne, ciekawe i łatwe w obsłudze. Dlatego coraz więcej pań decyduje się na studia informatyczne.

Ma to oczywiście także związek z tym, że branża IT jest niezwykle dochodowa i pracując tam można zrobić karierę i naprawdę dużo zarabiać. Dziewczyny świetnie sobie w tym świecie radzą.