www.zbigniewpreisner.pl

Adwokat świadczy wobec swoich klientów pomoc prawną, która może przybierać różne formy. Może być to udzielenie porady prawnej, sporządzenie opinii prawnej, a także wystąpienie przed urzędami i obrona przed sądem. Są takie sytuacje, w których pomoc dobrego adwokata staje się wręcz niezbędna. Jeśli sprawa jest naprawdę ważna, istotne jest dla nas to, by wybrany adwokat był jak najlepszy i najbardziej kompetentny. Jak wybrać dobrego prawnika i na co zwrócić uwagę przy wyborze kancelarii prawniczej? Poniżej znajdziesz mały poradnik, który pozwoli Ci podjąć właściwą decyzję.

Adwokat z większej czy mniejszej kancelarii?

Na samym początku poszukiwań dobrego adwokata powinniśmy zdecydować się, czy zależy nam na prawniku zatrudnionego w jednej z większych kancelarii prawniczych, czy może wolimy prawnika z mniejszej i raczej mniej znanej kancelarii.

Oczywiście oba wyjścia mają swoje plusy, ale też i minusy. Wybór adwokata z dużej, znanej i renomowanej kancelarii to gwarancja jego kompetencji i profesjonalizmu. Możemy spodziewać się, że taki znany prawnik poświadczy o wysokim standardzie wykonywanych usług. Im dłużej wybrana kancelaria działa na rynku, tym zapewne jej pracownicy mogą pochwalić się większym doświadczeniem. Minusy? Wadą jest zazwyczaj wyższa cena usług prawniczych, a także to, że większe kancelarie zajmują się przeważnie wieloma sprawami naraz, przez co dany prawnik może mieć mniej czasu na przyjrzenie się naszemu przypadkowi. A jak sprawa ma się adwokatem z mniejszej kancelarii? Choć taki prawnik może mieć mniejsze doświadczenie, to może wykazywać większą motywację i większe zaangażowanie, co pozytywnie przekłada się na rozwiązanie sprawy.

Wygrana sprawa przyczyni się przecież do budowania reputacji kancelarii. Usługi, które świadczy prawnik z mniejszej kancelarii są też zazwyczaj tańsze.

Jaki powinien być kompetentny adwokat?

Dobry adwokat to adwokat kompetentny, czyli dobrze znający zawiłości prawne i specjalizujący się w tej dziedzinie prawa, która akurat jest ważna dla naszej sprawy. Pamiętaj, że jeśli chcesz rozwiązać problem z zakresu prawa gospodarczego, to nie szukaj specjalisty w dziedzinie prawa rodzinnego. Wybierz adwokata o wąskim zakresie swojej specjalizacji. Oczywiście zanim zdecydujesz się na współpracę z danym prawnikiem, najpierw spotkaj się z nim i zadaj ważne dla Ciebie pytania.

Dobry prawnik powinien być nie tylko kompetentny, ale również profesjonalny, precyzyjny, lojalny i dyskretny. Warto by był również kontaktowy i empatyczny.