Skóra w okresie ciąży staje się bardzo wymagająca. Jest bardziej narażona na wystąpienie reakcji alergicznych, podrażnienia oraz przesuszenie.

W tym okresie podczas pielęgnacji stawiać należy na jak najbardziej delikatne kosmetyki, które będą bezpieczne zarówno dla skóry matki jak i dla dziecka. Szczególnie ważne jest nawilżanie, o którym powinno się pamiętać każdego dnia.

W tym celu warto jest wyposażyć swoją kosmetyczkę w oliwkę do pielęgnacji ciała niemowlaka – później wykorzystasz ją do pielęgnacji swojej pociechy. Oliwki dla dzieci z powodzeniem mogą być także wykorzystywane przez kobiety w okresie ciąży, gdyż nie zawierają substancji uczulających ani podrażniających składników.

Pielęgnują natomiast i nawilżają skórę nie naruszając jej naturalnego Ph. Ciało możesz także nawilżać czystymi, naturalnymi olejami.

Tutaj świetnie sprawdzi się np. olej arganowy.

Zobacz nowy sprzęt Yamaha MCR-B043 który jest bardzo przestronny

Chociaż olej ten w nieprzetworzonej postaci nie ma zbyt przyjemnego zapachu, to jednak warto jest wcierać go w skórę, gdyż nie tylko ją mocno nawilży, ale także dostarczy jej wielu substancji odzywczych.