Choć wizyta u adwokata może kojarzyć się z problemami i kłopotami, to czasem jest ona nieunikniona. Warto pamiętać, że to nie adwokat bezpośrednio przysparza tych wszystkich problemów, a wręcz przeciwnie – pomaga je rozwiązać. Nawet, gdy staramy się całe swoje życie postępować zgodnie z prawem, przestrzegać norm prawnych i nie wplątywać się w żadne kłopoty, to czasem i tak zdarzają się sytuacje wymagające odpowiedniej pomocy prawnej. Miejmy wtedy świadomość, że adwokat czy radca prawny ma nam pomóc, a nie zaszkodzić. Praca adwokata nie polega jedynie na prowadzeniu procesów sądowych. Ma on także inne zadania – może służyć radą, pomoc w przygotowaniu danego pisma czy doprowadzić do porozumienia między stronami konkretnego konfliktu. Czym jeszcze zajmuje się adwokat pracujący w kancelarii adwokackiej?

Kancelaria adwokacka i jej zadania

Kancelarię adwokacją tworzą adwokaci specjalizujący się w różnych dziedzinach prawa. Dlatego też zakres usług, które świadczy kancelaria jest naprawdę szeroki. Do takiego biura zgłaszają się osoby, które potrzebują jednorazowej porady prawnej, pomocy przy sporządzeniu pisma czy takie, które szukają prawnika, który będzie reprezentował ich interesy w sądzie.

Dobry adwokat z profesjonalnej kancelarii adwokackiej to gwarancja rzetelnego przygotowania i zaangażowania w daną sprawę. Możemy zwrócić się do niego z każdą sprawą natury prawniczej, której sami nie umiemy rozwiązać. Kancelarie adwokackie świadczą usługi z zakresu:

  • Prawa rodzinnego – np. pomoc przy sprawie rozwodowej, sprawy związane z pozwem o alimenty, ustalenie opieki nad dziećmi
  • Prawa karnego – np. obrona osób podejrzanych w postępowaniu karnym
  • Prawa gospodarczego – np. obsługa prawna przedsiębiorstw, sporządzanie umów i sporządzanie opinii dotyczących umów
  • Prawa administracyjnego – np. sprawy związane z pozwoleniami budowlanymi, postępowaniem przed inspekcją budowlaną

Szeroka oferta kancelarii adwokackiej

Każda profesjonalna kancelaria adwokacka powinna oferować szeroki wachlarz usług prawniczych. Trudno bowiem znaleźć dziedzinę naszego życia, w której nie można by uzyskać pomocy adwokata czy radcy prawnego. Zawód prawnika znany jest już od wieków i nic w tym dziwnego.

Ludzie od zawsze potrzebowali pomocy w różnych przypadkach życiowych, związanych zarówno ze sprawami prywatnymi, rodzinnymi, jak i zawodowymi.