Meble są nie tylko wyposażeniem mieszkania, ale coraz częściej są jego ozdobą jedni wybierają minimalizm inni zaś wybierają stare, ciężkie antyczne meble wszystko zależy od gustu właściciela mieszkania oraz od tego, jaką przestrzenią dysponuje.

Przedpokój, chociaż pozornie może się wydawać jest miejscem, w którym nie spędza się dużo czasu w istocie jest miejscem, które w pierwszej kolejności widzi osoba wchodząca do mieszkania czy domu, można, zatem powiedzieć, że jest niejako wizytówką całego mieszkania.

Przedpokój to również dość trudne miejsce do zagospodarowania, ponieważ poza tym, że chcemy, aby ładnie wyglądało to również musi być wygodne i praktycznie to właśnie w tym miejscu często przechowujemy nie tylko ubrania, ale również sprzęty użytku domowego.

Chociaż producenci oferują nam szeroki wachlarz szaf coraz częściej spotykamy się z tymi do samodzielnej „budowy” i kompozycji a wszystko po to, by układ szafy czy komandora odpowiadał indywidualnie dla każdego klienta.

Koszt zamówionej szafy jest bardzo zbliżony do tej, którą możemy zakupić w sklepie już skomponowaną, a na korzyść tych zamawianych przemawia przede wszystkim dopasowanie jej zarówno do szerokości jak i wysokości pomieszczenia, w którym ma być ustawiona.

Im większe pomieszczenie tym większe pole manewru, jeśli chodzi o wybór mebli, te mniejsze niestety są trudniejsze do ustawienia szczególnie, jeśli mamy w zamiarze przechowywać w nich więcej rzeczy niż na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że się zmieści.