www.suplementydiety.net

Wiadomo, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć, ta zasada powinna być przestrzegana zwłaszcza przez kobiety w ciąży. Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy na naszym ciele po ciąży pozostało jednak wiele rozstępów? Jak z nimi walczyć i skutecznie się ich pozbyć? Z niewielkimi rozstępami możesz walczyć przy użyciu specjalnych kremów. W tym celu oczywiście możesz stosować nie tylko te kosmetyki, na etykiecie których widnieje informacja, iż są przeznaczone do walki z rozstępami.

Świetnie sprawdzą się tu bowiem także takie kosmetyki jak oliwki dla dzieci czy naturalne, czyste oleje, np. z migdałów, tamanu czy arganowy. Oleje te możesz wykorzystywać do masażu lub codziennego, regularnego wcierania w skórę.

Niestety nie wszystkie rozstępy udaje się zawsze usunąć domowymi sposobami. Na te głębsze i starsze pomóc mogą zazwyczaj wyłącznie specjalistyczne zabiegi przeprowadzane w salonach kosmetycznych. Przeważnie wykonuje się je metodą laserową i w celu usunięcia wszystkich zmian potrzeba przeprowadzenia całej serii zabiegów.