Lustra to część wyposażenia wnętrza stosowane nie tylko w łazienkach, pokojach czy sypialniach, ale również w przedpokojach a coraz częściej nawet w pokojach dziennych/salonach o małej powierzchni po to by ją optycznie powiększyć.

Luster jest wiele, od tych małych wiszących z tradycyjną ramą, po duże zajmujące całą powierzchnię ściany czy szafy, różnego rodzaju zabudowania po takie wolnostojące z metalową lub drewnianą konstrukcją, z możliwością regulacji wysokości i kąta nachylenia.

Jeśli przedpokój jest mały wówczas najczęściej wybieramy te wiszące, które nie zajmują dodatkowej przestrzeni w małym pomieszczeniu i to jest decydujące, jeśli chodzi o rodzaj doboru lustra.

Bez względu na to, na jaki wariant się zdecydujemy jest wiele miejsc, w których możemy dokonać zakupu: od tradycyjnego szklarza, który wykona nam lustro na zamówienie, dostosowane zarówno wielkością, jak i kształtem i kolorem po sklepy z wyposażeniem wnętrz czy coraz częściej w supermarketach.

Ceny luster wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, w zależności od gabarytów, jakie nas interesują oraz ewentualną oprawę, oczywiście im większe tym droższe.

Lustro to połączenie praktycznego rozwiązania z eleganckim designem warto ustawić je na dłużej ścianie, aby powiększyć pomieszczenie, ponieważ krótsza da zdecydowanie mniej spektakularny efekt.

Poza tymi aspektami należy pamiętać o odpowiednim mocowaniu, ponieważ lustro jest ciężkie jego upadek na pewno skończy się stłuczeniem szczególnie, jeśli zdecydujemy się na wariant bez ramy.