www.zzg.zgora.pl

Studia często kojarzą się młodym ludziom z okresem, w którym całe dnie trzeba spędzać na uczelni, by tylko zaliczyć dany rok akademicki. Program studiów, zwłaszcza jeszcze na pierwszym stopniu, zakłada naprawdę dużo godzin do zrealizowania, dlatego też nie zawsze wystarcza czasu na jakiekolwiek zajęcia poza uczelnią.

Dla osób, które zamierzają jednak pracować bądź łączyć naukę z jakimiś innymi ważnymi obowiązkami, pozostaje jeszcze opcja studiów zaocznych. Studia zaoczne, obecnie częściej nazywane studiami niestacjonarnymi, odbywają się w formie zjazdów.

Trwają one najczęściej od popołudnia w piątek do niedzieli. W przeciwieństwie do studiów stacjonarnych, czyli dziennych, trzeba je opłacać, ale ma się dużo większą swobodę, ponieważ zajęcia odbywają się tylko co jakiś czas.

Na studiach niestacjonarnych ma się więc wolne całe tygodnie, co pozwala na swobodne zdobywanie doświadczenia zawodowego. Wielu pracodawców stwierdza, że studenci tego typu studiów są lepiej zorganizowani i szybciej pojmują istotę swoich obowiązków.